Anasayfa

KVKK

Hakkımızda

Fabrikamız

Ürünlerimiz

Boya Bilgisi

Bayiliklerimiz

Projelerimiz

Referanslar

İletişim

+90 312 397 81 62 (pbx)

Online Alışveriş

kemipaz@kemipaz.com.tr

Yüzme

Sarkma / Akma

Yüzme

Yüzme terimi, boya filminin yüzeyinde, gölge, leke ya da yol yol iz oluşumu biçimindeki renk farklılıklarına neden olan  kusurlar için kullanılır (Şekil.1). Yüzme, boya içindeki farklı pigmentlerin ayrışmasına veya bunların homojen olmayan dağılımlarına bağlı olarak oluşur. Kusura, genellikle, Bénard hücrelerinin oluşturduğu hareketlilik yol açar ve yüzme kusuru, Bénard hücreleri oluşumunun sonucunda ortaya çıkan renk farklılıkları olarak düşünülebilir. Alınacak önlemler Bénard hücreleri için geçerli olanlarla aynıdır: Yüzey gerilimi farklılıklarının yok edilmesi, yüzey akımlarını azaltmak için viskozitenin yükseltilmesi ve topaklaşmanın önlenmesi ya da azaltılması.

(Şekil.1: Bir sanayi boyası filminde oluşan yüzme kusuru)

 

Çok düşük seviyede silikon içeren yüzey ajanı kullanımı da yüzme sorunlarını azaltmada/önlemede etkili olur. Yüzeyde oluşan silikon bileşiği tabakası çözgen buharlaşmasının daha dinamik olduğu ilk aşamalarda dahi difüzyon kontrollu bir buharlaşma rejiminin hakim olmasını sağlayarak yaş film içindeki konveksiyon akımlarının hızlarının azalmasına neden olur. Buna bağlı olarak da, makro ölçekte yüzme kusuruna yol açan pigment hareketleri azalır. Silikon içeren yüzey katkıları kullanılması durumunda, eğer üzerine yeni bir kat uygulaması yapılıyorsa arakat yapışmasının kalitesi kontrol edilmelidir.

Portakal Kabuğu

Sürtme, Ovalama ile Renk Değişmesi

Sütlenme

Silme İzi - Telgraf

Su Lekelenmesi

Taşma

Tepeler ve Çukurlar

Yüzeyden Kaçma ve Islatamama

Yüzme

Hakkımızda

Her biri dünya devi olan bayiliğini üstlenmiş olduğumuz firmaların, sürekli gelişen teknolojileri ve yenilikleri ile sanayicilerimize kalite  konusunda yarattığı işbirliği ortamını sunmak ana hedefimizdir.

 

Bu amaç doğrultusunda, müşterilerimizin istek ve beklentileri şirketimizin ilerlemesi ve gelişmesi açısından bizlere rehber niteliği taşıdığından, dünyanın lider kuruluşları ile sizlere hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktayız.

Bayiliklerimiz

İletişim

kemipaz@kemipaz.com.tr

+90 312 397 81 62 (pbx)

+90 312 397 81 63

İstanbul yolu 5. Km Macun

Mahallesi Serpmeleri 147 / 8

Macunköy - Yenimahalle / ANKARA

Projelerimiz

© 2020, Kemipaz Ltd. Şti. , Tüm Hakları Saklıdır.

www.assreklam.com