Anasayfa

KVKK

Hakkımızda

Fabrikamız

Ürünlerimiz

Boya Bilgisi

Bayiliklerimiz

Projelerimiz

Referanslar

İletişim

+90 312 397 81 62 (pbx)

Online Alışveriş

kemipaz@kemipaz.com.tr

Tepeler ve Çukurlar

Sarkma / Akma

Tepeler ve Çukurlar

Tepeler ve çukurlar, boyalı yüzeylerde yüzeyin ilk yayılmasının ardından sertleşme (kürlenme) süreci boyunca oluşan istenmeyen  akımların boyalı yüzeyde oluşturduğu yüksek ve alçak noktalardır. Bu kusur genellikle portakallanmaya benzer. Ancak, daha kaba görünümlüdür.

 

Tepeler ve çukurlar, kürlenme sırasında ortaya çıkarlar. Sonuç düzensiz, engebeli bir yüzey görünümü, düşük görüntü netliği (imaj netliği) ve çukurlardaki küçük noktalardır. Çözüm, boya formülüne yüzey aktif malzeme girişleri ve kalınlaştırıcı katkıların, karıştırıcıların, vb. miktarını artırarak yüzey gerilim gradyanlarını azaltmak veya yok etmektir. Silikon ile kalınlaştırıcının birlikte olması gibi ikili bir yaklaşım kullanılması genellikle çok etkilidir. Özellikle fırın kurumalı sistemlerde silikon kullanımı dikkatle yapılmalıdır (Bkz.Arakat Yapışma Zayıflığı).

 

Su Lekelenmesi

Taşma

Tepeler ve Çukurlar

Yüzeyden Kaçma ve Islatamama

Yüzme

Hakkımızda

Her biri dünya devi olan bayiliğini üstlenmiş olduğumuz firmaların, sürekli gelişen teknolojileri ve yenilikleri ile sanayicilerimize kalite  konusunda yarattığı işbirliği ortamını sunmak ana hedefimizdir.

 

Bu amaç doğrultusunda, müşterilerimizin istek ve beklentileri şirketimizin ilerlemesi ve gelişmesi açısından bizlere rehber niteliği taşıdığından, dünyanın lider kuruluşları ile sizlere hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktayız.

Bayiliklerimiz

İletişim

kemipaz@kemipaz.com.tr

+90 312 397 81 62 (pbx)

+90 312 397 81 63

İstanbul yolu 5. Km Macun

Mahallesi Serpmeleri 147 / 8

Macunköy - Yenimahalle / ANKARA

Projelerimiz

© 2020, Kemipaz Ltd. Şti. , Tüm Hakları Saklıdır.

www.assreklam.com