Anasayfa

KVKK

Hakkımızda

Fabrikamız

Ürünlerimiz

Boya Bilgisi

Bayiliklerimiz

Projelerimiz

Referanslar

İletişim

+90 312 397 81 62 (pbx)

Online Alışveriş

kemipaz@kemipaz.com.tr

İpek Görüntüsü

Sarkma / Akma

İpek Görüntüsü

Boya filminin yüzeyine ipeksi bir görüntü veren ince, paralel çizgiler görünümündeki kusurlardır. Genellikle daldırma ile veya akıtma ile uygulanan boyalarda yüzmenin özel bir türü olarak ortaya çıkarlar. Boyanın yüzeyden süzülerek akması sırasında, eğer oluşmuş Bénard hücreleri varsa bunlar iplik şeklinde uzarlar. Pigment topaklaşmasına, reçine uyuşmazlığına ya da diğer çözünmeyen veya uyuşmayan bileşenlere bağlı olarak oluşan faz ayrışması da daldırma veya akıtma ile yapılan boyamalarda benzer görüntülere yol açabilir. Fırçayla uygulanan boyalarda ise, iri taneli dolgu pigmenti parçacıklarının fırça hareketi doğrultusunda dizilip ayrışması

ipek görüntüsüne yol açar. Bu sebepleri anlamada mikroskop yararlı olur. (Şekil.1: İpek Görüntüsü (silking) kusuru örneği)

 

Bénard hücrelerinin oluşturduğu ipek görüntüsü, yaş boya filmindeki pigment hareketliliğini azaltmak için viskozite yükseltilerek ve yüzey katkısı eklenerek; yoğunlukları, birincil tane büyüklükleri ve topaklaşma dereceleri birbirine yakın pigmentler seçilerek önlenebilir. Uyuşmazlık veya çözünme yetersizliği nedeniyle oluşan ipek görüntüsü ile de, çözgen değiştirerek ya da uyuşmayan reçine veya diğer girdi formülden çıkarılarak mücadele edilebilir. Fırça veya rulo uygulamalarında oluşan ipek görüntüsü ise iri taneli dolgular formülden çıkarılarak giderilebilir.

 

Sürtme, Ovalama ile Renk Değişmesi

Sütlenme

Silme İzi - Telgraf

Su Lekelenmesi

Taşma

Tepeler ve Çukurlar

Yüzeyden Kaçma ve Islatamama

Yüzme

Hakkımızda

Her biri dünya devi olan bayiliğini üstlenmiş olduğumuz firmaların, sürekli gelişen teknolojileri ve yenilikleri ile sanayicilerimize kalite  konusunda yarattığı işbirliği ortamını sunmak ana hedefimizdir.

 

Bu amaç doğrultusunda, müşterilerimizin istek ve beklentileri şirketimizin ilerlemesi ve gelişmesi açısından bizlere rehber niteliği taşıdığından, dünyanın lider kuruluşları ile sizlere hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktayız.

Bayiliklerimiz

İletişim

kemipaz@kemipaz.com.tr

+90 312 397 81 62 (pbx)

+90 312 397 81 63

İstanbul yolu 5. Km Macun

Mahallesi Serpmeleri 147 / 8

Macunköy - Yenimahalle / ANKARA

Projelerimiz

© 2020, Kemipaz Ltd. Şti. , Tüm Hakları Saklıdır.

www.assreklam.com