Anasayfa

KVKK

Hakkımızda

Fabrikamız

Ürünlerimiz

Boya Bilgisi

Bayiliklerimiz

Projelerimiz

Referanslar

İletişim

+90 312 397 81 62 (pbx)

Online Alışveriş

kemipaz@kemipaz.com.tr

Donuklaşma

Sarkma / Akma

Donuklaşma

Donuklaşma, boya yüzeyinde birikerek görünümü bozan, saydam olmayan yağ veya mumsu (waxlike) malzemenin, parlaklığı düşürerek ya da gölgeli veya homojen olmayan bir görüntüye yol açarak oluşturduğu görüntüdür.

 

Bu sorunu laboratuvarda yaratmak genellikle zordur; ancak, boya uygulanmış yüzeylerin depolanması sırasında, bunların sahada kullanılmaları sırasında, ya da dış dayanım testlerinde sorun gelişir. Sorunu laboratuvarda yaratmak için sıcaklık, nem, ve soğutma içeren çevrim testlerine ihtiyaç duyulur. Neden, bir yağın, bir  plastikleştiricinin veya çapraz bağlanmaya uğramamış bir boya girdisinin yüzeye göç etmesi olabilir. Bu sorun için uygun önlem genellikle göç eden maddenin boyadan çıkarılmasını gerektirir. Sorunun çözümünün en güç yanı yüzeye çıkan malzemeyi tanımlamak ve bunun boya formülü içindeki kaynağını belirlemektir. Donuklaşmanın en sık karşılaşılan kaynakları, fonksiyonel olmayan düşük moleküllü reçine girdileri, çözünürlüğü çok az olan plastikleştiriciler, veya diğer katkılar, mumlar (wax) ve kaydırıcılardır. İyi bir analiz laboratuvarı donukluk yapan birikintinin tanımlanmasında değerli bir imkandır.

Krater

İpek Görüntüsü

Pinhol ve Gaz Hapsi

Portakal Kabuğu

Sürtme, Ovalama ile Renk Değişmesi

Sütlenme

Silme İzi - Telgraf

Su Lekelenmesi

Taşma

Tepeler ve Çukurlar

Yüzeyden Kaçma ve Islatamama

Yüzme

Hakkımızda

Her biri dünya devi olan bayiliğini üstlenmiş olduğumuz firmaların, sürekli gelişen teknolojileri ve yenilikleri ile sanayicilerimize kalite  konusunda yarattığı işbirliği ortamını sunmak ana hedefimizdir.

 

Bu amaç doğrultusunda, müşterilerimizin istek ve beklentileri şirketimizin ilerlemesi ve gelişmesi açısından bizlere rehber niteliği taşıdığından, dünyanın lider kuruluşları ile sizlere hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktayız.

Bayiliklerimiz

İletişim

kemipaz@kemipaz.com.tr

+90 312 397 81 62 (pbx)

+90 312 397 81 63

İstanbul yolu 5. Km Macun

Mahallesi Serpmeleri 147 / 8

Macunköy - Yenimahalle / ANKARA

Projelerimiz

© 2020, Kemipaz Ltd. Şti. , Tüm Hakları Saklıdır.

www.assreklam.com