Anasayfa

KVKK

Hakkımızda

Fabrikamız

Ürünlerimiz

Boya Bilgisi

Bayiliklerimiz

Projelerimiz

Referanslar

İletişim

+90 312 397 81 62 (pbx)

Online Alışveriş

kemipaz@kemipaz.com.tr

Boyada Yabancı Tanecik

Sarkma / Akma

Boyada Yabancı Tanecik

Tanecikler boya filminin yüzeyinde gelişigüzel dağılan ve görünümü bozan küçük parçaçıklardır. Bunlar, disperse edilmemiş veya topaklaşmış pigmentlerden, pislikten, reçine jeli parçalarından, çözgen şokuna bağlı olarak çökelmiş reçineden ve pigment topaklarından ya da çinko oksit aktif pigmentlerle diğer boya bileşenleri veya safsızlıklar arasında oluşabilen tepkimelerin ürünlerinden oluşabilir. Tanecik sorunu giderilmeye yönelinmeden önce sorunun kaynağı bulunmalıdır. Ancak, tanecikler orijinal boyada görülmeyip, depolama sırasında ortaya çıkıyor ise kaynağı bulmak güçleşebilir. ( Şekil.1: Hava kurumalı bir alkid boyada tanecik örnekleri. )

Tanecik oluşumunun olası nedenleri, üretim cihazlarının pis olması, genel temizlik ve düzenin kötü oluşu, şartname dışı hammaddeler, yetersiz ezme veya yeterince kararlı hale getirilmemiş dispersiyon, boya bileşenleri arasındaki uyuşmazlıklar, aşırı hızlı yapılan alt ilave işlemleri olabilir. Aktarım amacıyla kullanılan boru hatlarının pisliği veya uyuşmaz malzemenin yeterli ara temizlikler yapılmadan pompalanması da tanecikli üretimlere yol açabilir.

 

 Tanecikler üretim bittiğinde gözlemlenebiliyorsa, süzerek yok edilmeleri mümkün olabilir. Daha iyi bir çözüm, tanecik sebebinin belirlenmesi ve üretim prosesinin bu etkiden arındırılması olacaktır. ( Şekil.2: Kullanım öncesinde yapılan elekle süzme işlemi sonrasında elek üstü malzemelerin analiz örnekleri. )

Tepeler ve Çukurlar

Yüzeyden Kaçma ve Islatamama

Yüzme

Hakkımızda

Her biri dünya devi olan bayiliğini üstlenmiş olduğumuz firmaların, sürekli gelişen teknolojileri ve yenilikleri ile sanayicilerimize kalite  konusunda yarattığı işbirliği ortamını sunmak ana hedefimizdir.

 

Bu amaç doğrultusunda, müşterilerimizin istek ve beklentileri şirketimizin ilerlemesi ve gelişmesi açısından bizlere rehber niteliği taşıdığından, dünyanın lider kuruluşları ile sizlere hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktayız.

Bayiliklerimiz

İletişim

kemipaz@kemipaz.com.tr

+90 312 397 81 62 (pbx)

+90 312 397 81 63

İstanbul yolu 5. Km Macun

Mahallesi Serpmeleri 147 / 8

Macunköy - Yenimahalle / ANKARA

Projelerimiz

© 2020, Kemipaz Ltd. Şti. , Tüm Hakları Saklıdır.

www.assreklam.com